قیمت خاویار

خاویار شیلات

خاویار که اشرافی ترین غذای جهان محسوب می شود، باید بدرستی سرو و مصرف شود. اگرچه عجیب بنظر میرسد، اما گفته می شود " خاویار را نمی خورند، بلکه مزه مزه می کنند". باید بخاطر داشته باشید که در اولین باری که خاویار را امتحان می کنید، ممکن است از آن خوشتان نیاید.
 خاویار را باید در دمای مطلوب، 2 تا 2- درجه سانتیگراد،  نگهداری کرد تا تازگی آن حفظ شود. این ماده به دما بسیار حساس است. خاویار را باید در یخچال نگهداری کنید، نه در فریزر زیرا باعث خارج شدن شیره ی آن از دانه های خاویار و تغییر طعم و مزه ی آن می شود.
 بهتر است خاویار را در ظروف بلور و کریستال که قبلا آن را سرد کرده اید، سرو کنید. ظرف خاویار را روی کاسه مملو از یخ قرار دهید. این کار طعم و تازگی خاویار را حفظ می کند.

با توجه به ارزش غذایی بالای این ماده غذایی ، قیمت خاویار در بعضی محصولات دریایی ژاویار مانند خاویار دریایی و خاویار پرورشی به بالای 4 میلیون هم رسیده است.

خاویار دریایی


 بهترین قاشق برای خوردن خاویار قاشقی از جنس صدف، عاج یا لاک لاک پشت است. از استفاده از قاشق های فلزی بویژه نقره خودداری کنید چون به خاویار واکنش نشان داده و طعم فلزی به آن می دهد.
سنت مزه کردن خاویار قبل از خرید آن، به شکل گیری یک شیوه سنتی منجر شده است. مقداری خاویار را پشت دست، در حد فاصل بین انگشتان شست و سبابه قرار میدهند. به دانه ها به دقت نگاه می کنند و بعد آن را در دهان می گذارند. دانه ها را روی زبان پخش می کنند و به آهستگی آن را جویده و  سفتی دانه ها  زیر دندان و طعم آنها روی زبان را حس می کنند.

خاویار دریایی و خاویار پرورشی را همراه با چه خوردنی دیگری میل کنید؟


خاویار را معمولاً روی قطعات کوچک نان سرو می کنند. نکته ای که باید مورد توجه قرار داد این است که خاویار را روی نان مانند کره یا پنیر نفشارید. در بعضی موارد خاویار را روی تخم مرغ سرو می کنند، اما دانه های خاویار در داخل تخم مرغ نفوذ می کنند و در زرده گم می شوند. بهتر است اول خاویار را میل کنید و تخم مرغ را بعد از آن بخورید.


خرید آنلاین خاویار


 خاویار با غذاهای دریایی بسیار سازگار است، مثلا همراه با لابستر و ماهی  طعم فوق العاده ای پیدا می کند. خاویارهمراه با سبزیجات نیز بعنوان یک استارتر بسیار خوش طعم و اشتها انگیز می باشد.
 میتوانید خاویار را روی سیب زمینی تنوری گرم هم میل کنید. بدون این که سیب زمینی را پوست گیری کنید، آن را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. وسط هر نیمه را کمی گود کنید و بجای آن خاویار بریزید. سپس دو نیمه سیب زمینی را دوباره روی هم بگذارید و میل کنید. خاویار پرورشی و یا خاویار دریایی را می توانید با در نظر گرفتن علاقه و طعمی که دوست دارید تهیه کنید. 
 خرید آنلاین خاویار را با نگین آبزیان به عنوان نماینده رسمی فروش خاویار شیلات تجربه کنید.